Konieczna wpłata do CEFIDG ?

Konieczna wpłata do CEFIDG ?

Oczywiście jest to potencjalne wyłudzenie !! ponieważ CEFiDG jest firmą prywatną, a wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) jest bezpłatny i wpis do rejestru następuje automatycznie. 

Centralna Ewidencja Firm i Działalności Gospodarczej (CEFiDG) rozsyła listy do nowych przedsiębiorców z informacją o konieczności wniesienia opłaty za wpisanie firmy do ewidencji. Takie pismo jest napisane bardzo oficjalnie, zawiera przytoczone paragrafy, a nawet pieczątkę i podpis. 

Co na to Ministerstwa Rozwoju?

Komunikat Ministerstwa Rozwoju informuje o tym, że na rynku funkcjonują firmy komercyjne przesyłające tego typu oferty a po ich opłacie przedsiębiorca zostanie wpisany do ich własnych rejestrów w celach czysto informacyjnych czy reklamowych. Oczywiście opłata jak i podawanie danych przedsiębiorstwa takim firmą jest całkowicie dobrowolne.

Kto może dostać takie pismo? 

Największą szansę na otrzymanie listu mają nowe firmy, jednak przedsiębiorstwa istniejące już jakiś czas na rynku również mogą dostać takie pismo. CEFiDG, CRDGiF, CEiDGF to tylko kilka z wielu permutacji tego samego wyłudzenia, polegającego na konieczności wniesienia opłaty rejestracyjnej za wpis do ewidencji. Oczywiście takiej konieczności nie ma!

Kancelaria Usług Księgowych Hejne S.K.

ul. Pilotów 19 U 4-5,
80-460 Gdańsk

sekretariat@hejne.pl

58 58 58 913