Duże zmiany w rozliczeniu VAT dla e-sprzedawców

Duże zmiany w rozliczeniu VAT dla e-sprzedawców

Od 1 lipca

1.       Poprzez wykorzystanie procedury One Stop Shop nie będzie potrzeby rejestracji w każdym kraju członkowskim, z którym firma prowadzi sprzedaż wysyłkową. Dzięki temu zagraniczny podatek będzie zgłaszany w formie kwartalnego zeznania do jednej administracji . Do tej pory każde państwo członkowskie miało określony przez siebie próg, a po jego przekroczeniu przedsiębiorca musiał się zarejestrować dla celów VAT w danym kraju.

 

Korzyści? Przedsiębiorca będzie mógł o wiele łatwiej trafić do klientów spoza Polski oraz zasady podatkowe będą bardziej sprawiedliwe dla transakcji transgranicznych wewnątrz Unii oraz transakcji z państwami trzecimi

 

2.       Likwidacja zwolnienia z VAT od importu tzw. małych przesyłek o wartości do 22 euro. Oznacza to, że drobne zakupy np. na AliExpress nie będą już zwolnione z podatku. Co więcej nowe obowiązki będą również dotyczyły platform sprzedażowych w sieci, portali aukcyjnych, portali społecznościowych poprzez, które odbywa się sprzedaż, ponieważ zostaną one zobowiązane do poboru i zapłaty VAT.

Kancelaria Usług Księgowych Hejne S.K.

ul. Pilotów 19 U 4-5,
80-460 Gdańsk

sekretariat@hejne.pl

58 58 58 913